0

Dieta

Kto z nas nie chciał by być zawsze piękny i młody. Jest to oczywiście niemożliwe (przynajmniej na razie), zawsze jednak możemy zrobić najwięcej jak się da, aby dążyć do naszych celów.

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że jednym z najważniejszych czynników wpływających na naszą kondycję fizyczną i psychiczną jest to co jemy – czyli nasza dieta.

 

Co zatem jeść, aby być jak najzdrowszym?

 

Otóż musimy pamiętać żeby przede wszystkim jadać systematycznie – porządne odżywianie składa się z pięciu posiłków w równych odstępach czasu. Posiłki oczywiście powinny być takie, abyśmy się nie przejadali. W ten sposób organizm przez cały dzień dostaje niewielkie dawki posiłku (substancji odżywczych), więc nie musi nic odkładać na później (w postaci tkanki tłuszczowej). Należy pamiętać aby nie jeść przed snem – 2-3 godziny. Tym bardziej niedopuszczalne jest podjadanie w nocy.

 

Jeść należy wszystko – nie ma produktów które powinniśmy wykluczyć całkowicie z naszej diety, jednak wszystko co jemy należy jeść z rozsądkiem jeśli chodzi o ilość.

 

Powinniśmy ograniczać rzeczy zawierające dużo tłuszczów zwierzęcych, smażone (a zatem ciężkostrawne). Wskazane są w większej ilości warzywa pod każdą postacią (oprócz polania ich gęstymi zawiesistymi sosami).

 

Pamiętaj, odpowiednia dieta to klucz do pięknego i zdrowego ciała.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie z tagami , , . Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.