0

Wyspy greckie – czyli Grecja to nie tylko stały ląd

grecja grecja

 

Grecja to niezwykły europejski kraj, który tak naprawdę jest kolebką naszej kultury. Państwo to położone jest na Półwyspie Bałkańskim i oblane jest czterema morzami takimi jak: Jońskie, Egejskie, Kreteńskie i Trackie. Jest krajem górzystym o bardzo zróżnicowanej linii brzegowej. Warto również pamiętać, że Grecja to nie tylko kontynent, ale również wyspy. To właśnie wyspy greckie są najchętniej wybieranym miejscem na wakacje przez Polaków.

 

Wyspy greckie są niezwykłe i nietuzinkowe. Jest ich około 6 tysięcy z czego tylko 227 jest zamieszkałych. Każda z wysp bez wątpienie jest inna i z tego powodu jeśli ma się chęci i czas warto je zobaczyć. Obecnie najchętniej odwiedzaną i niezaprzeczalną królową wysp jest największa Kreta. To właśnie tam przyjeżdżają rzesze turystów w poszukiwaniu greckiej rozrywki, niezwykłych piaszczystych plaż i niesamowitych starożytnych zabytków.Poza tym charakterystyczne dla tych zakątka są wąskie uliczki, białe domki z niebieskimi dachami i niezwykłe zatoki. To właśnie te cechy przyciągają co roku tysiące turystów, którzy zachwyceni urokami wyspy pragną tam powracać. Oprócz Krety turyści wybierają Rodos, na którym znajduje się największy aquapark w Grecji, Korfu, która charakteryzuje się niezwykłą roślinnością, ze względu na wilgotny klimat i Kos z malowniczymi widokami. Ponadto coraz popularniejszym kierunkiem, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi jest wyspa Zakynthos. Plaże na tej wyspie są uznawane za najpiękniejsze w Europie.

 

Grecja to niezwykle fascynujący i uroczy kraj . Nie można jej poznać w czasie tygodniowego urlopu i z turyści pragną wracać tam co roku.

 

grecja grecja

Ten wpis został opublikowany w kategorii Turystyka. Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.