0

Modne sporty

piłka siatkowaKażdy wie jak ważny jest ruch i aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka. Dlatego też od najmłodszych lat staramy się zarazić sportową pasją swoje dzieci. Niestety w dzisiejszych czasach wielu rodziców zapomina, że to właśnie odpowiednia dawka ruchu zapewni pociesze prawidłowy rozwój fizyczny i intelektualny. Wielu z nas nie ma czasu, aby poćwiczyć z pociechą. Brak ruchu skutkuje wadami postawy, otyłości i wielu innym schorzeniom. Warto zaszczepić w jak najmłodszym dziecku nutkę sportu, może samemu zacząć ćwiczyć?

 

Czy słyszeliście o unihokeju? To rozgrywki drużynowe, w których udział biorą dwie drużyny po 6 zawodników. 5 graczy plus bramkarz. Unihokej to „hokej na boisku” w którym zawodnicy celują piłeczką w bramki za pomocą kijów. Na zachętę można zakupić dziecku kije do unihokeja i spróbować zagrać z nim na pobliskim boisku. Być może to właśnie ten sport będzie dla was nowym hobby? Jest to bardzo pożyteczna forma ruchu, sprzyjająca wzmocnieniu większości mięśni! Zachęcamy.

 

Jeśli unihokej wydaje się Wam zbyt wydumanym sportem, to może tradycyjna gra w siatkówkę będzie bardziej odpowiednia? W piłkę siatkową można grać praktycznie wszędzie tam, gdzie jest na to trochę miejsca, najlepiej na boisku z siatką, ale przecież można ją sobie poodbijać wyłącznie dla relaksu. Siatkówka to świetna gra, która jest lubiana przez dzieci, młodzież a nawet dojrzałych ludzi. Uczy koncentracji i kontrolowania ruchów ciała. Podczas gry pracuje nasz cały organizm, wzmacniają się mięśnie, poprawia się krążenie, wydolność oddechowa. Ale gra to nie tylko wysiłek fizyczny, lecz także rozrywka i przyjemność. Bardzo popularna piłka plażowa to nic innego jak siatkówka na piaszczystym boisku. Doskonała zabawa na świeżym powietrzu, tuż przy tafli wody. Dobra zabawa gwarantowana!

 

Do gry w siatkówkę potrzebna nam jest przede wszystkim dobrej jakości piłka. Bardzo popularną jest piłka do siatkówki mikasa. Są to piłki wykonane z najwyższej jakości materiałów, zwiększających przyczepność do dłoni. Dodatkowo piłki mikasa są miękkie co ułatwia grę. Zazwyczaj są to piłki w jaskrawych kolorach, dzięki czemu podczas gry jest doskonale widoczna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport z tagami , , . Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.