0

Zmiany w PIT

Prawie co roku zmieniają się rozporządzenia dotyczące PIT. Czasami są to zmiany nie wielkie, raczej kosmetyczne, czasami wręcz rewolucyjne. W tym roku także czekają nas pewne modyfikacje. Na szczęście nie są one zbyt duże, jednak warto się z nimi zapoznać.

 

Wzory PIT 2011

 

Najważniejsza zmiana tego roku dotyczy druków PIT. Nie zmieniły się one diametralnie, jednak może właśnie dlatego tym bardziej powinniśmy poznać istotę tej zmiany. Jeśli tego nie zrobimy możemy rozliczyć się na nieaktualnym formularzu, co pociągnie za sobą konieczność korekty. Co więc się zmieniło? W tym roku jeśli nie prowadzimy działalności gospodarczej nie potrzebujemy posiadać numeru NIP. Jego rolę pełnić będzie nr PESEL. Wprowadzono także ułatwienie w przekazywaniu 1% na OPP. Teraz wystarczy podać tylko KRS takiej organizacji.

 

Tak więc jeśli zamierzamy zasiąść do rozliczeń sprawdźmy najpierw dokładnie, czy formularze, które chcemy wypełniać na pewno są aktualne. Jeśli do rozliczeń używamy specjalnych aplikacji rzućmy okiem, czy są one opatrzone opisem program pit 2012. Jeśli nie, sprawdźmy, czy zawarte w nich druki PIT są tymi bieżącymi lub czy nie możemy dokonać aktualizacji. Jeśli jst to możliwe skorzystajmy z tej opcji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podatki z tagami , , , , , , . Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.