0

Zdążyć z PITem

30 kwietnia już blisko. Wtedy mija termin oddawania deklaracji podatkowych do Urzędu Skarbowego. Powinniśmy o tym pamiętać, bo spóźnienie będzie wiązać się z sankcjami, również finansowymi.

 

PIT bez obsuwy

 

Czasami zdarza się (tak było w zeszłym roku), że ostateczny termin zostaje przesunięty. Najczęściej ma to miejsce w czasie, kiedy 30 kwietnia wypada w dzień wolny od pracy. Jednak w tym roku jest to poniedziałek. Dlatego nie możemy liczyć na żadne zmiany. Terminy składania pit pozostają w tym roku takie, jak przewiduje to ustawa. Nasze deklaracje możemy zanieść najpóźniej w tym właśnie dniu. Spóźnienie się nawet o jeden może nastręczać problemów. Można tego uniknąć rozliczając się w terminie.

 

Warto wiedzieć

 

Jeśli podejrzewamy, że podatek, który zapłacimy będzie wysoki, pamiętajmy, że w tym roku możemy rozliczyć się, ale zapłacić nieco później. Nie warto więc odkładać rozliczeń w nieskończoność. PITy możemy złożyć w terminie, a opłatami martwić się w późniejszym terminie. To duże ułatwienie. Przez taki zabieg większość osób powinna rozliczyć się terminowo i wydaje się, że na to liczył Urząd Skarbowy wprowadzając te zmiany.

 

Pamiętaj

 

Jeśli jeszcze nie rozliczyłeś się powinieneś zrobić to właśnie teraz. Nawet brakujący PIT 11 nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli twój pracodawca jeszcze ci go nie dostarczył wszelkie dane powinieneś znaleźć na własną rękę. Będzie to trudniejsze, jednak musisz to zrobić.

 

Pamiętaj też, że kiedy składasz PIT po terminie to Urząd Skarbowy decyduje za ciebie, na jakie OPP zostaną przeznaczone twoje pieniądze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podatki z tagami , , , , , . Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.