0

Wakacyjne stężenie jodu

apartamenty sopotWiększość z nas wybiera się na wczasy nad nasze polskie morze właśnie podczas wakacji. Wtedy to rodzice zabierają swoje pociechy, aby podreperować ich układ immunologicznym, dzięki cudownym właściwościom jodu.

 

Jednak, jak twierdzą lekarze lipiec i sierpień nie zawierają tak dużych dawek jodu, jakbyśmy się tego spodziewali. Aby móc skorzystać z dobrodziejstw tego pierwiastka należy przyjechać właśnie w maju. Według dostępnych informacji jod znajdujący się w nadmorskiej bryzie naszego morza ma najbogatsze stężenie w czasie majowych burz.

 

noclegi sopotW tym czasie, większość lekarze zaleca, aby opuścić wynajmowane apartamenty Sopot lub Gdańsk, dokładnie zaraz po burzy i wybrać się na spacer po plaży.Bardzo dobrze są o tym poinformowani kuracjusze różnych uzdrowisk, oraz osoby starsze, które właśnie wtedy przyjeżdżają i wynajmują noclegi Sopot lub Gdańsk.

 

Nasz cudowny jod ma niezwykle dobroczynny wpływ także na małe dzieci, które przez cały rok muszą walczyć z różnego rodzaju infekcjami górnych dróg oddechowych.
apartament sopotPonadto pamiętajmy, że maj jest miesiącem, w którym są dużo tańsze noclegi.
Rodzice małych dzieci, którzy mogą wziąć urlop właśnie w tym czasie powinni wykorzystać właśnie ten okres, który jest dobry nie tylko dla zdrowia, ale także portfela.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Turystyka z tagami , , , , . Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.