0

Uwaga! Kryzys

Gospodarka trzęsie się w posadach, politycy trąbią o kryzysie, wszyscy drżą i panikują. Trudno przewidzieć skutki kryzysu i jego atak, ale ostrzeżenia brzmią wiarygodnie. Coraz więcej ludzi zaczyna szukać sposobu na bezpieczne inwestycje.

 

Alternatywne inwestycje to popularny ostatnio temat. Polacy przestają się bać i uwierzyli w to, że w złoto lokować może nie tylko inwestor Wrocław też już teraz ma swoją mennicę tak jak inne duże miasta. Zaczynamy też myśleć inaczej: „teraz kupię, potem sprzedam złoto” zamieniło się w przechowywanie oszczędności pod postacią kruszcu.

 

Nie tylko złoto

 

Oprócz tego, że złoto i srebro są popularnymi inwestycjami, szukamy też innych rozwiązań. Nieruchomości, czyli najlepsze zabezpieczenie, są ostatnio nieosiągalne dla zwykłych ludzi. Wino inwestycyjne jednak cieszy się popularnością. Lokujący w ten trunek mogą zyskać nawet 40% rocznie.

 

Dzieła sztuki to kolejny sposób na inwestycje. Tutaj jednak potrzeba już rozeznania. Dobry doradca i odpowiedni gust potrafią zdziałać cuda. Dzisiejsze obrazki niedługo awansują na pozycję dzieła. Tą dziedziną zajmują się głównie miłośnicy i znawcy, bo to ich wprawne oko pozwala na właściwą lokatę.

 

Pewna inwestycja i zysk?

 

Jim Rogers – słynny inwestor – ostatnio powiedział otwarcie, że lokuje i będzie lokował w złoto. Niezależnie tego, jak będzie kształtowała się cena tego kruszcu, twierdzi, że zawsze warto inwestować w sztabki i monety. Pewnie tak. To samo dotyczy oczywiście srebra. Z tym, że jego popularność zawsze będzie mniejsza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje z tagami , , , . Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.