0

Ulga internetowa w PIT za 2011 – jak z niej korzystać?

Ulgi to najprzyjemniejsza część rozliczenia rocznego. Wydatki na internet może odliczyć właściwie każdy użytkownik internetu. W tym roku ujmujemy tę ulgę po raz ostatni. Sprawdź, czy możesz skorzystać z ulg.

 

Ulgi mogą odliczyć wszyscy podatnicy, którzy rozliczają się według skali. Jednak ulgę na internet mogą też odliczać ryczałtowcy. Program pity 2012 może pomóc w ulgach, a to dlatego że sam dobierze aktualne załączniki i wyjaśni, jak się rozliczyć.

 

Czy wszyscy mogą odliczyć ulgę internetową?

 

W tym roku wydatki na opłaty abonamentowe mogą odliczyć także ci, którzy korzystają z internetu mobilnego. Do tej pory warunkiem ujęcia ulgi było korzystanie z sieci w miejscu zamieszkania. Teraz można ująć nawet wydatki na internet w kafejkach – trzeba je jednak udokumentować.

 

Jeśli rozliczasz PIT 36, 37 lub 28 możesz spokojnie odliczyć internet. Możesz zyskać nawet 760 zł rocznie – pod warunkiem, że przynajmniej tyle wydajesz na opłaty. Jeśli roczne wydatki na internet są niższe, musisz odliczyć mniejszą kwotę.

 

Jak odliczyć ulgę?

 

Rozliczając PITy, trzeba pamiętać, że do ulg potrzebny jest załącznik PIT/O. Programy do PITów mają cały komplet załączników, ale aktualne druki można ściągnąć z internetu.

 

Ulgę trzeba udokumentować, ale w tym roku nie trzeba dostarczać faktury VAT. Do urzędu skarbowego można też dostarczyć potwierdzenie przelewu bankowego. Ważne, żeby wykazać, ile wynoszą roczne opłaty za tę jedną usługę (internet). To ważne dla tych, którzy korzystają z pakietów: muszą poprosić dostawcę o dokument wyszczególniający abonament internetowy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podatki z tagami , , , , . Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.