0

PIT przez Internet

Prawdopodobnie wiele osób będzie z rozliczeniem podatku zwlekać do ostatniej chwili. Jeśli zdąży wam się taka sytuacja i zacznie wydawać się, że nie możliwym jest zdążyć na czas, pozostaje tylko jedno wyjście. PIT przez Internet.

 

Pit 2012 program czy aktywny formularz?

 

Aby rozliczyć się przez sieć obecnie mamy dwie możliwości. Możemy skorzystać z aktywnych formularzy lub pobrać program rozliczeniowy. Obie formy są do siebie zbliżone i obie równie skuteczne. Są jednak między niemi pewne różnice i to one mogą decydować o tym, która z nich bardziej przypadnie nam do gustu.

 

Co więc wybrać?

 

Żeby zdecydować się na którąś z nich musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujemy od takiej aplikacji. Jeśli doskonale znamy się na rozliczeniach i obsłudze komputera możemy skorzystać z aktywnych formularzy. Jeśli natomiast posiadamy dość znikomą wiedzę na następujące tematy: PIT 37, rozliczenie 2011 pit 36l program może okazać się dla nas bardzo pomocny. Większość z nich wyposażona jest w system pomocy, dzięki któremu nie do końca orientując się w prawie podatkowym będziemy wiedzieli, co wpisać w która rubrykę.

 

Jak wysłać PIT przez Internet?

 

Jeśli skończymy rozliczenie, niezależnie od tego, czy korzystamy z aktywnych formularzy, czy programu rozliczeniowego, deklaracje możemy od razu przesłać do Urzędu Skarbowego. Druki PIT trafiają tam wtedy od razu i nie musimy się o nic martwić. Wystarczy nacisnąć przycisk wyślij, który pojawi się po zakończeniu pracy. Pamiętajmy jednak, by dokładnie sprawdzić nasze druki przed wysłaniem i sprawdzić, czy doszło do nas potwierdzenie tej operacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podatki z tagami , , , . Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.