0

Najtrudniejszy PIT

Ostateczny termin składania deklaracji podatkowych już blisko. Wielu z nas jeszcze nie rozliczyło swoich podatków. Jednym z najczęstszych powodów odkładania rozliczeń na później jest przeświadczenie iż jest to bardzo trudne. Czy jest tak w rzeczywistości?

 

Które druki pit 2011 najtrudniej rozliczyć?

 

Pewnie nikt nie będzie zdziwiony, jeśli powiemy, że najczęściej padającą odpowiedzią na tak zadane pytanie jest – moje. Wynika to z prostego faktu, że zawsze to, co dotyczy bezpośrednio nas wydaje nam się bardziej ważne, a wszelkie zadania zlecone nam do wykonania postrzegamy jako trudniejsze. Wystarczy, że w tłumie ktoś wypowie nasze imię, a od razu kierujemy naszą uwagę w tę właśnie stronę, nawet jeśli wcześniej ta sama osoba wymieniła całą listę innych.

 

PIT-36, PIT-37, PIT-38 Rozliczenie rozliczeniom nierówne

 

Nie ważne więc, czy rozliczamy PIT oznaczony numerem 36, 36 czy 38, czy któryś z mniej standardowych druków. Nawet jeśli dwie osoby rozliczają ten sam formularz, będzie wydawać się im, że to właśnie ten przeznaczony dla nich przysparza większych problemów. Czasami może się oczywiście zdarzyć, że będzie to prawda, jednak najczęściej jest tak, że poziom trudności jest do siebie zbliżony.

 

Co więc z tego wynika?

 

Najważniejszą lekcją płynącą z tego tekstu jest to, że jeśli nie zasiadamy do naszych rozliczeń właśnie przez to, iż wydają się one nam skomplikowane powinniśmy jak najszybciej zrezygnować z takie sposobu myślenia. Pamiętajmy, że wcale nie mamy gorzej od innych. Do tego w dobie Internetu jesteśmy w stanie szybko zdobyć potrzebne nam informację. Także skorzystanie z programów rozliczeniowych może nam ułatwić to zadanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podatki z tagami , , , , , , , . Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.