0

Marzenie młodego Polaka

O czym obecnie mażą młodzi Polacy? O wycieczkach? Wolności? Znalezieniu nowego sposobu ekspresji? Nie. Młodzi Polacy obecnie marzą o start upie.

 

Biznes bez Doradztwa biznesowego

 

Choć start up może przynieść dużo zabawy nie ma on większego związku ze stand upem. Co nie znaczy, że nie mógłby powstać taki, który związek ten by wytworzył. Najczęściej jednak start up określa nowopowstałe przedsięwzięcie internetowe, które ma się przerodzić w dochodowy biznes. Do uruchomienia tego typu interesu nie jest konieczna dogłębna wiedza biznesowa. Czasami wystarczy tylko pasja i znajomość nowinek technicznych lub trendów społecznych.

 

Świetnymi przykładami start upów są Google, Facebook, czy działająca na naszym podwórku Nasza Klasa.

 

Fundusze Venture

 

Nie zawsze udaje się rozkręcić taką inicjatywę bez wsparcia finansowego. W takich sytuacjach młodzi przedsiębiorcy szukają funduszy w tak zwanych venture capital. Instytucje oferujące tego typu pomoc mają większą skłonność do podjęcia ryzyka, przez co dofinansowanie jest w nich uzyskać łatwiej niż w bankach. Dzieje się tak, gdyż liczą one na wyższe zyski. A jak pokazują przykłady największych start upów, czasami mogą być one kolosalne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biznes z tagami , , , , , , , . Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.