0

Każdy może inwestować?

Inwestycje to modny temat rozmów. Wszyscy nieco histerycznie szukają sposobów zabezpieczenia przed kryzysem. Co może zrobić szary człowieczek, który chce oszczędzić kilka złotych?

 

Okazuje się, że popularny temat lokowania w kruszce nie dotyczy tylko wielkich inwestorów. Złoto wydaje się nieosiągalne i zbyt ekskluzywne, a jednak jest osiągalne. W dodatku można je kupić w internecie. Mennica polska Wrocław i inne stworzyły sklepy w sieci dostępne dla wszystkich. W przypadku mniejszych oszczędności, zamiast walczyć o złoto, można po prostu kupować srebrne sztabki.

 

Srebro się opłaca?

 

Właściwie każda inwestycja jest lepszym pomysłem niż magazynowanie pieniędzy w tajnych skrytkach domowych. Lokaty bankowe też już nie cieszą tak jak dawniej. Zgodnie z tym, co mówią wielcy inwestorzy i specjaliści tylko surowce mają przyszłość. Srebro jest coraz popularniejsze, a jego cena ciągle kusi.

 

Dla wszystkich, którzy po prostu chcą zabezpieczyć swoje pieniądze, comiesięczna dawka srebra może być dobrym pomysłem. Sztabki srebra i monety to dwie popularne postaci srebra inwestycyjnego. Uncja srebra, czyli jedna moneta bulionowa obecnie kosztuje ok. 150 zł. Kruszce opierają się inflacji, co jest istotne w atmosferze kryzysu. Świnka skarbonka jest równie efektowna, ale jej efektywność maleje.

 

Kryzys, nie kryzys – wszystko jedno. Kruszec to najstarsza forma zabezpieczania majątku, więc warto przemyśleć otworzenie prywatnej kolekcji srebrnych monet inwestycyjnych? Wielkie inwestycje wymagają wielkich nakładów, a na co dzień nikt z nas nie planuje bezbolesnych lokat w nieruchomości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje z tagami , , , , . Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.