0

Jak ułatwić sobie rozliczenie PIT 2011? – cz. II

Rozliczenie roczne nie musi być problemem – to już wiadomo. Jak jednak szukać pomocy w wypełnianiu deklaracji. Programy do PITów to nie wszystko. W internecie jest mnóstwo wskazówek.

 

Oprócz tego, że rozliczenia pit 2011 można przeprowadzić w programie lub ręcznie, można też wybrać sposób złożenia PITów. Można wydrukować rozliczenie pit 2011 program na to najczęściej pozwala. Można też wybrać rozliczenie elektroniczne.

 

PITy przez internet

 

Rozliczenie drogą elektroniczną umożliwia system e-Deklaracje. To najszybsza metoda na złożenie formularzy. PITy można wysłać w ten sposób po uzupełnieniu w programie do PITów. Ministerstwo Finansów przygotowało aplikację, która pozwala wysłać deklaracje podatkowe przez internet – cieszy się ona dużą popularnością.

 

Druki interaktywne można znaleźć w większości serwisów podatkowych. Pozwalają one na wypełnienie PITów z pomocą komputera, więc nanoszenie ewentualnych poprawek jest dużo wygodniejsze. Potem wystarczy złożyć zeznanie z użyciem aplikacji. Poprawnie uzupełniony formularz dostanie specjalny numer referencyjny, który pozwala na pobranie UPO. Urzędowe poświadczenie odbioru to dowód na to, że PIT-y trafiły do Ministerstwa.

 

Tradycyjne rozliczenie PIT

 

Nie wszyscy mają ochotę na rozliczenie podatku w programach i przez internet. Ręczne wypełnianie jest ciągle popularne. Druki w PDF też można pobrać z sieci, więc to nie jest problem. To samo dotyczy załączników. Po uzupełnieniu należy pamiętać o podpisie – beze niego rozliczenie jest nieważne. Żeby ominąć kolejki, wystarczy wysłać PIT listem poleconym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podatki z tagami , , , , . Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.