0

Jak ułatwić sobie rozliczenie PIT 2011? – cz. I

Wszyscy podchodzą do PITów ostrożnie i niechętnie. Wiadomo, że musimy się rozliczyć, ale zakładamy, że to jednak problem. Okazuje się jednak, że zeznanie roczne zajmuje chwilę, a wszystkie informacje i narzędzia możemy znaleźć w internecie.

 

Najważniejsze jest to, że PITy musimy złożyć do 30 kwietnia, więc czasu już pozostało niewiele. Terminu nie należy przekraczać, jeśli nie ma się ochoty na karę. Zeznanie podatkowe wiąże się z wieloma ułatwieniami – ulubiony pit 37 program wypełni dużo szybciej. Nie trzeba już szukać druków, wizyty w US też nie są konieczne. Ciągle można przeprowadzić rozliczenie PIT 37 ręcznie, ale równie może jednak warto korzystać z ułatwień?

 

Aplikacje rozliczeniowe PIT

 

Najłatwiejszym i najpopularniejszym sposobem na podatek dochodowy jest ostatnio program. Na początku roku większość gazet dołącza go do swoich wydań. Aplikacje są też dostępne na wielu serwisach podatkowych. Warto wybierać jednak sprawdzone i popularne programy do PITów. Wtedy mamy gwarancję, że deklaracje podatkowe zostaną wypełnione poprawnie i na pewno trafią do urzędu.

 

Programy rozliczeniowe mają wszystkie potrzebne druki i przede wszystkim opcję pomocy, więc wskazują dokładnie, jak się rozliczyć. Kalkulator podatkowy to na pewno zaleta, bo wystarczy podać właściwe dane, a kwoty podatku zostaną szybko wyliczone. Warto też wybrać aplikację, która, weryfikuje błędy.

 

To chyba najczęściej wybierane ostatnio rozwiązanie problemów podatkowych. Programy są sporym ułatwieniem, pozwalają też na wysyłkę deklaracji przez Internet – o tym jednak w drugiej części artykułu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podatki z tagami , , , , . Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.