0

Co można kupić dziecku?

Wielu rodziców zastanawia się, co powinni, a czego nie powinni kupować swoim dzieciom. Poniżej zebraliśmy trzy rzeczy, które budzą największe dylematy.

 

1.Stroje dwuczęściowe

 

Lato nadchodzi już wielkimi krokami i pewnie niejeden rodzic będzie musiał przeprowadzić z córką ciężką rozmowę, która będzie miała wyjaśnić je, że kąpielowe stroje dwuczęściowe nie są dla małych dzieci. Rodzi się tutaj jednak pytanie – dlaczego? Faktem jest, że niektóre z nich mogą być zbyt frywolne, ale możliwym jest znalezienie odpowiedniego stroju dla dziewczynki w każdym wieku. Zanim więc zaczniemy zakazywać, postarajmy się znaleźć konsensus.

 

2.Gry komputerowe

 

Nie jeden sklep z zabawkami ma je w swoim asortymencie. Jednak nie każda nadaje się dla dziecka w każdym wieku. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie gry komputerowe dają możliwość wybrania się na wirtualne dziwki. Dlatego zakupu gier powinniśmy dokonywać rozważnie, ale nie możemy ich zakazać. Wiele z nich może rozwinąć nasze dziecko, nie tylko intelektualnie, ale i motorycznie czy pod względem spostrzegawczości. W sklepach z zabawkami możemy znaleźć także programy edukacyjne, które, jeśli dobrze zrobione, mogą naszemu dziecku przynieść tyle samo zabawy, co gry.

 

3.Przybory do makijażu

 

Wiadomo, że dziewczynki wysmarowane pudrem, który na ich twarzach wygląda jak plastelina nie sprawiają dobrego wrażenia. Do tego kosmetyki do makijażu mogą zepsuć młodą cerę. Dlatego w tym przypadku powinniśmy być bardziej stanowczy. Możliwe są tutaj pewne ustępstwa, ale nie powinniśmy dawać pełnego przyzwolenia na malowanie się. Choć naszemu dziecku będzie się wydawało inaczej, kiedyś zrozumie z pewnością, że zrobiliśmy to dla jego dobra.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzieci, Sklepy z tagami , , , , , , , . Zachowaj stały link do niego.

Komentowanie wyłączone.